Kandida na jeziku

kandida na jeziku

Kandida na jeziku

Kandida na jeziku se može uočiti u vidu belih naslaga i jedan je od najčešćih simptoma orofaringealne kandidijaze. Candida albicans je najčešći uzročnik ove gljivične infekcije. Kandida je deo normalne flore naših usta, međutim ukoliko se poremeti ravnoteža, dolazi do njenog prekomernog rasta i širenja i pojave kandidijaze u ustima. Najčešće se može uočiti kandida na jeziku, ali može biti prisutna i na nepcu, sluzokoži obraza ili usnama. Kandida se dalje može proširiti i na ždrelo, stvarajući dodatne probleme, kao što je otežano gutanje.

Kandida na jeziku kod odraslih

Kandida je u malom broju stalno prisutna u ustima i pod normalnim uslovima je bezopasna. Nju drže pod kontrolom imuni sistem i druge bakterije koje su takođe deo normalne flore usne duplje. Međutim, kako imuni sistem slabi, dolazi do njenog širenja i formiranja lezija u ustima i na jeziku. Smatra se da oko 50% ljudi ima kandidu u ustima. Najčešći simptom kandide u ustima jesu bele, siraste naslage na jeziku, sluzokoži obraza, nepcu, desnima, usnama. Ukoliko probamo da skinemo ove naslage može doći do krvarenja. Kandida na jeziku može dovesti do problema sa gutanjem i jedenjem. Može se javiti gubitak osećaja za ukus ili promenjen osećaj ukusa.

Često je kandida na jeziku i u ustima samo spoljašnja manifestacija preteranog rasta kandide u crevima.

Kandida na jeziku kod beba

Kandidijaza kod beba, mlečica ili soor je gljivična infekcija kandidom. U većini slučajeva je bezopasna, ali ako se ne leči može dovesti do problema sa hranjenjem. Bebe stiču kandidu na rođenju ili ubrzo nakon toga. Kod mnogih beba kandida na jeziku se javi u prvim nedeljama ili mesecima života. Ukoliko majka ima vaginalnu kandidijazu, beba tokom prolaska kroz porođajni kanal majke dolazi u kontakt sa kandidom. Takođe, kandida se može javiti i u bradavicama, pa se dojenjem prenosi na bebu.

Kandida kod beba je česta zato što njihov imunitet nije u potpunosti razvijen, kao ni normalna flora, zbog čega su bebe podložnije infekcijama.

Kandidijaza se takođe može javiti i ukoliko se uzimaju antibiotici, pa se uništavaju dobre bakterije. Najčešće se kod beba prvo uočava kandida na jeziku, u vidu belih naslaga. Međutim, kandida na jeziku ne formira samo ove naslage, već je tkivo ispod njih crveno, formiraju se lezije i lako može doći do krvarenja. Broj i veličina lezija se mogu povećavati vremenom. Iako mnogim bebama kandida na jeziku i ustima ne smeta, beba može biti uznemirena, naročito prilikom dojenja. Naslage sa jezika se teško skidaju, pa je potrebno vreme kako bi se otarasili kandide. Ukoliko se ne leči kandida se može proširiti na ždrelo i dovesti do još većih problema.

Anti kandida program sa Reishiperna sirupom i Otporil kapima

Otporil kapi i Reishiperna sirup sadrže 12 pažljivo odabranih prirodnih lekovitih sastojaka. Daju odlične rezultate u rešavanju problema kandidijaze.

Reishiperna sirup i Otporil kapi su potpuno prirodni proizvodi atestirani na VMA i Farmaceutskom fakultetu u Beogradu. Registrovani su u bazi podataka Ministarstva zdravlja Republike Srbije.kako se leči kandida

  • Uništavaju kandidu i pomažu obnovu normalne flore
  • Jačaju odbrambene snage organizma i popravljaju krvnu sliku
  • Eliminišu štetne produkte kandide
  • Vrše regeneraciju sluzokože usne duplje, želuca i creva
  • Predstavljaju prirodan multivitamin. Sadrže vitamine, minerale, aminokiseline, omega-3 masne kiseline, fitonutrijente i antioksidanse.

Više o tome kako deluju ovi prirodni preparati možete da pročitate ovde:
oralna kandida plus komplet reishiperna otporil mikroblizin ahilin link
ORALNA KANDIDA PLUS KOMPLET
kliknite ovde 

Ovde možete uraditi test kojim se proverava nivo kandide u organizmu. Da li će se uticaj kandide proširiti i na druge organe zavisi upravo od količine kandide.

Testirajte se:

kandida test za žene
KANDIDA TEST ZA ŽENE
kliknite ovde 

kandida test za muškarce
KANDIDA TEST ZA MUŠKARCE
kliknite ovde